Membri de onoare

Dr. Michel Kaplan (Profesor emerit la Universitatea Panthéon-Sorbonne, Paris 1)

Dr. Paolo Odorico (Școala Superioră de Înalte Studii în Științe Sociale – EHESS, Paris)

Membri individuali

Dr. Marco Cassioli (Universitatea Aix-Marseille)

Dr. Ecaterina Lung (Universitatea din București)

Dr. Marian Petcu (Universitatea din București)

Dr. Bogdan Teodor (Academia Naţională de Informaţii)

Dr. Mihaela Teodor (Institutul Național de Studii de Intelligence, Academia Națională de Informații)

Dr. Ana-Maria Răducan (Institutul de Studii Avansate pentru Cultura și Civilizația Levantului)

Dr. Georgiana Țăranu (Universitatea „Ovidius” din Constanța)

Dr.  Jillian Mitchell (Huddersfield, Marea Britanie)

Dr. Maria Alexandra Pantea (Muzeul „Vasile Goldiș”, Universitatea de Vest „Vasile Goldiș”, Arad)

Dr. Sebastian-Dragoș Bunghez (Colegiul Național „Elena Ghiba Birta”, Arad)

Dr. Valentina Šoštarić (Universitatea din Zadar)

Dr. Șerban Drugaș (Oradea, România)

Dr. Melina Rokai (Universitatea din Belgrad)

Dr. Mircea Măran (Școala de Înalte Studii de Specialitate pentru Instruirea Educatorilor, Vârșeț)

Dr. Milena Katosheva (Muzeul Național al Literaturii Bulgare, Sofia)

Dr. Carmen Alexandrache (Universitatea „Dunărea de Jos” din Galați)

Dr. Stela Tasheva (Institutul pentru Studiul Artelor, Academia Bulgară de Științe)

Dr. Sasha Simeonova Lozanova (Universitatea Forestieră din Sofia)

Dr. Anna-Marina Katsigianni (Universitatea din Patras)

Dr. Veselina Uzunova (Muzeul Regional de Istorie din Haskovo)

Dr. Esilda Luku (Universitatea “Aleksandër Moisiu”, Durrës)

Dr. Maroš Melichárek (Universitatea „Pavol Jozef Šafárik”, Košice)

Dr. Diana Reianu (Universitatea Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca)

Dr. Alexander Okhrimenko (Universitatea Națională „Taras Șevcenko” din Kiev)

Dr. Ihor Robak (Universitatea Națională Medicală din Harkov)

Dr. Laura Mesina (Universitatea din București)

Dr. Jordan Iliev (Centrul Național de Informare și Documentare, Sofia)

Dr. Mircea Cristian Pricop (Universitatea „Ovidius” din Constanța)

Dr. Alin Cristian Scridon (Universitatea de Vest din Timișoara)

Dr. Ercan Karakoç (Universitatea Tehnică Yildiz, Istanbul)

Dr. Anca Opaiț (Focșani, România)

Dr. Iakovos Menelaou (Londra, Marea Britanie)

Dr. Dorina Onica (Muzeul Național de Etnografie și Istorie Naturală, Chișinău)

Dr. Alexandra Vukovich (Universitatea Oxford)

Dr. Virginia Popović (Universitatea din Novi Sad)

Dr. Ali Serdar Mete (Universitatea Yeditepe, Istanbul)

Dr. Maja Vasiljević (Universitatea din Belgrad)

Dr. Cristian Constantin (Brăila, România)

Dr. Mihaela Martin (Universitatea „Eftimie Murgu” din Reșița)

Dr. Milan Vukašinović (Universitatea Uppsala, Suedia)

Dr. Vasile Diaconu (Muzeul de Istorie și Etnografie Târgu Neamț)

Drd. Patrick Becker-Naydenov (Universitatea de Arte din Berlin)

Drd. Aytaç Yürükçü (Asociația de Istorie Turcă, Ankara)

Drd. Gordana-Nicoleta Peici (Universitatea de Vest din Timișoara)

Drd. Mirjana Borenović (Universitatea din Ljubljana)

Drd. Andreea Diaconu (Universitatea Valahia din Târgoviște)

Drd. Ştefan-Ioan Cianga (Universitatea „Alexandru I. Cuza”, Iaşi)

Drd. Entela Binjaku (SNSPA, București)

Cristina Ioniță (București, România)

Stanislav Voloshchenko (Lviv, Ucraina)